Frezowanie CNC

Wytwarzanie precyzyjnych przedmiotów powinno przebiegać z maksymalną efektywnością. W każdym procesie dąży się do minimalizacji kosztów produkcji. Trend ograniczania czasu pracy przez automatyzację i komputeryzację procesów zauważalny jest we wszystkich branżach. Najbardziej ekonomiczną metodą obróbki materiałów, gwarantującą najwyższą precyzję, jest frezowanie CNC.

Maszyny CNC umożliwiają osiągnięcie wyjątkowej dokładności kształtów i wymiarów oraz chropowatości lub gładkości powierzchni. Doskonale sprawdza się w każdym rodzaju przemysłu, zwłaszcza wymagającego dokładności i precyzji.

Skontaktuj się z nami, by poznać wszystkie zalety frezowania CNC.

Frezowanie CNC - co to jest?

Frezowanie CNC (z angielskiego Computerized Numerical Control) to zautomatyzowany proces obróbki poprzez skrawanie, kontrolowany przy pomocy komputera. Sama zasada obróbki materiału niczym nie różni się od konwencjonalnego skrawania. Dzięki komputeryzacji jednak prace przebiegają dużo dokładniej i szybciej, bez ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego.

Frezowanie polega  na usuwaniu naddatku materiału w celu uzyskania pożądanego kształtu przedmiotu. Dzięki maszynom CNC możliwe jest uzyskanie niezwykle precyzyjnych i powtarzalnych rezultatów. Dokładność jest efektem budowy frezarek, zapewniających pozycjonowanie do 0,002mm oraz cykliczności nieosiągalnej w przypadku obróbki ręcznej.

Sterowanie frezowaniem CNC wymaga wprowadzenia algorytmu w odpowiednim języku programowania. Rola człowieka ogranicza się do przygotowania maszyny i zamocowania materiału. Po napisaniu i uruchomieniu programu cała praca przebiega automatycznie. Istnieje także możliwość zaimplementowania gotowego, trójwymiarowego modelu produktu.

Frezowanie precyzyjne - zalety obróbki CNC

Ze względu na swoje zalety frezowanie CNC zdecydowanie jest najpopularniejszym i najrozsądniejszym sposobem modelowania materiałów. Jego niewątpliwymi plusami są elastyczność, precyzja i znaczne skrócenie łańcucha produkcyjnego. Poprawie względem pracy manualnej ulega również bezpieczeństwo pracy i żywotność narzędzi skrawających. Frezowanie CNC zapewnia jakość wykonania obrabianych powierzchni nieosiągalną w przypadku obróbki ręcznej.

Frezowanie precyzyjne umożliwia wyprodukowanie złożonych elementów o powierzchniach skośnych, wklęsłych i wypukłych. Maszyny CNC nie mają najmniejszego problemu podczas pracy w kilku osiach jednocześnie. Dzięki temu są w stanie szybko wykonać złożone zadania, co przekłada się na zwiększoną wydajność. Proces obróbki poprzez frezowanie CNC sprawdza się w wielu sektorach przemysłu i może służyć zarówno do wykonania pojedynczych przedmiotów, jak i do produkcji wielkoseryjnej.

Za pomocą frezowania CNC wytworzyć można między innymi:

  • koła zębate, pasowe i łańcuchowe,
  • rolki toczne i prowadnice,
  • ślizgi,
  • krzywki prowadzące,
  • elementy linii produkcyjnych,
  • mieszadła oraz wiele innych, w zależności od potrzeb zleceniodawcy.

Pracujemy na różnych materiałach, które możemy też pozyskać na życzenie klienta. Obrabiamy stal (nierdzewną, powlekaną, kwasoodporną i konstrukcyjną), aluminium, mosiądz i tworzywa sztuczne. Na życzenie zleceniodawcy podejmujemy się pracy również w drewnie.

Frezowanie CNC - cennik

Wycena frezowania CNC jest darmowa. Skontaktuj się z nami, by poznać koszt realizacji konkretnej usługi. Podejmujemy się zarówno jednorazowych zleceń, jak i stałej współpracy z kontrahentami. Wpływ na cenę zamówienia ma przede wszystkim stopień skomplikowania zadania i nakład pracy potrzebny do jego wykonania. Nie bez znaczenia pozostają także koszty transportu, rodzaj materiału i koszt jego zakupu. Możesz zapewnić własny surowiec do obróbki.

Zapraszamy do współpracy. Korzystnie wyceniamy jednorazowe, duże zlecenia. Oferujemy indywidualne rabaty w przypadku cyklicznych zleceń. Skontaktuj się z nami. Na pewno złożymy Ci konkurencyjną, korzystną ofertę.

Frezowanie - oferta frezowaniecnc.eu

Frezowanie CNC jest najważniejszą gałęzią działalności naszej firmy. Pracujemy między innymi na urządzeniach światowej marki Haas, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą precyzję wykonywanych usług. Podejmujemy się rozmaitych zleceń, wyznając zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Oferujemy krótkie terminy realizacji i przystępne ceny usług. Pełną kontrolę nad całym procesem umożliwia nam własny park maszynowy. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń. Przekonaj się sam, ile zalet niesie ze sobą frezowanie CNC. Gwarantujemy minimalizację straty surowca i wykorzystanie go niemalże w 100%, najwyższą precyzję i sprawny przebieg prac.