Projektowanie i produkcja części do maszyn pakujących

Projektowanie i produkcja części do maszyn pakujących

FMT l frezowaniecnc.eu to firma, która specjalizuje się w profesjonalnej obróbce metali dla branży spożywczej. Wysoka jakość, maksymalna precyzja, indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także konkurencyjne ceny – to tylko kilka spośród licznych atutów, jakie charakteryzują nasze usługi frezarskie. Wykonujemy obróbkę skrawaniem różnych powierzchni, płaszczyzn oraz powierzchni kształtowych. Na nowoczesnych frezarkach numerycznych  firmy Haas i tokarkach CNC Mazak wykonujemy detale w ilościach od 1 sztuki do nawet kilku tysięcy. Usługę frezowania wykonujemy na podstawie powierzonej nam dokumentacji, jak również tworzymy projekt na potrzeby klienta. 

Nasz park maszynowy, doświadczeni projektanci oraz konstruktorzy są w stanie wykonać każdą formę, zestaw formujący, misę czy talerzyki formujące do maszyn Multivac, Webomatic, Reepack, Variovac, CFS, Powerpack, Tiromat, Sealpac czy Mondini. Projektuemy i produkujemy części nie tylko do maszyn pakujących. Wykonujemy części zamienne i nowe projekty dla branży spożywczej, mogą to być wałki, popychacze, osłony bezpieczeństwa, podstawy i oprawy noży krążkowych i poprzecznych. lejki i rynny. 

Oferujemy usługi z dziedziny inżynierii odwrotnej, która polega na tworzeniu dokładnych modeli 3D obiektów poprzez skanowanie ich za pomocą specjalnego skanera 3D. Skanujemy części u Klienta lub od niego otrzymane, a następnie korzystamy z oprogramowania do przetwarzania chmury punktów na siatkę trójkątów. Plik .mesh może być wykorzystany również w druku 3D i prototypowaniu. Możemy też przygotować model 3D CAD. Dzięki inżynierii wstecznej możemy w prosty sposób odtworzyć i zastąpić zużytą część do której nie ma dokumentacji. To dzięki inżynierii odwrotnej możemy skrócić czas wdrożenia narzędzi, tworząc nową dokumentację na bazie zoptymalizowanych części i podzespołów. Dzięki temu produkowane przez nas części do maszyn pakujących głębokotłoczących i rolowych są kompatybilne z maszynami Multivac, Webomatic, Reepack, Variovac, CFS, Powerpack, Tiromat, Sealpac czy Mondini.

 

Na życzenie możemy także zmienić podział stacji zgrzewającej i formującej. Na naszych frezarkach i tokarkach możemy wykonć narzędzia do nowego podziału, czy nowego opakowania. Zaprojektujemy i wyprodukujemy całość, od stacji formowania, poprzez wkładki formujące, płytę podgrzewającą czy zgrzewającą wraz z grzałkami i czujnikiem, pokrytą powłoką teflonową a na koniec dodamy okular zgrzewający. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów 24/7. Oferowane przez nas części zamienne zapewniają maksymalną wydajność i dyspozycyjność maszyn pakujących rolowych, głęboko tłoczących tray sealer czy zwykłych pakowaczek. 

Sprawdź nasze możliwości i rozpocznij współpracę już dziś.

Usługi frezowania – zakres

Oferujemy pełen zakres metod obróbki skrawaniem dla naszych Klientów z spożywczej, wykonujemy, m.in. takie części maszyn, elementy konstrukcyjne, jak:

 • okulary zgrzewające,
 • zmiana podziału,
 • narzędzia formujące,
 • teflonowanie,
 • płyty zgrzewające,
 • wkładki formujące,
 • regeneracja i naprawa płyt,
 • podstawy i obudowy noży,
 • mieszadła,
 • oraz wiele innych, w zależności od potrzeb zleceniodawcy.

Jeżeli na powyższej liście nie ma tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, co możemy jeszcze dla Ciebie zrobić.

Frezowanie i toczenie CNC 

Świadczymy usługi CNC dla materiałów metalicznych i niemetalicznych, takich jak:

 • stal nierdzewna,
 • stal powlekana,
 • stal kwasoodporna,
 • stal konstrukcyjna,
 • aluminium,
 • mosiądz,
 • tworzywa sztuczne,
 • toczymy i frezujemy,
 • gniemy,
 • spawamy.

 

Projektowanie i produkcja części do maszyn pakujących – cena

Wyceny każdego zlecenia dokonujemy indywidualnie. Na cenę mają wpływ m.in.: stopień skomplikowania, nakład, czas realizacji, koszty transportu, rodzaj materiału. Na duże oraz stałe zlecenia oferujemy indywidualne rabaty. By uzyskać indywidualną wycenę zmiany podziału, płyty zgrzewającej, wkładek formujących, okulara zgrzewającego czy misy formującej skontaktuj się z nami!

Regeneracja płyt zgrzewających

Regeneracja płyt zgrzewających nie tylko generuje oszczędności ale zapewnia również najwyższą jakość zgrzewu. Szczeelne opakowanie to gwarancja bezpieczeństwa zapakowanego mięsa czy warzyw. Regeneracja płyt podgrzewających folię i zgrzewających tacki obejmuje sprawdzenie płaskości (i jej ewentualne skorygowanie), wymianę grzałek i czujnika, nałożenie nowej powłoki teflonowej NonStick One, wymiana płyt ochronnych i chłodzących.

Regeneracja płyt zgrzewających do Multivac z teflonowaniem i płytami ochronnymi
Wkładka formująca Tray Sealer | FMT

Produkcja wkładek formujących

Produkcja wkładek formujących polega na zdejmowaniu (skrawaniu) małych części obrabianego materiału. Usunięta warstwa materiału przekształcona jest w wiór. W zakres tej obróbki wchodzą takie usługi, jak frezowanie, toczenie czy szlifowanie. Korzystamy tylko z frezarek firmy Haas. Specjalnie przygotowane oprogramowanie steruje frezarką bądź tokarką i wykonuje cięcie automatycznie, czyli bez bezpośredniego udziału pracownika. Projektujemy wkładki formujące oraz talerzyki formujące pod każde opakowanie.

Narzędzia formujące i zgrzewające

Projektujemy i produkujemynarzędzia formujące i zgrzewające. Nasz zespół projektowy na podstawie wytycznych Klienta, kształtu tacki/opakowania opracowuje niezbędne narzędzia. Możemy wykonać nrzędzia zgrzewające i formujące do maszyn tray sealer, głębokotoczących i rolowych czołowych producentów takich jak Multivac, Variovac czy Reepack.

Stacja formująca Multivac - FMT

Usługi frezowania CNC – zalety

Usługi CNC mają szereg zalet, które powodują, że jest to technologia znacznie korzystniejsza i wydajniejsza w większości przypadków od metod konwencjonalnych. Do podstawowych walorów należą:

 • Minimalizacja strat surowca – precyzyjny projekt umożliwia wykorzystanie materiału niemalże w 100%. Po obróbce nie pozostają elementy, które nie nadają się do wykorzystania. Dodatkowo, komputerowe sterowanie pozwala wyeliminować błędy i pomyłki, jakie mogłyby mieć w przypadku czynnika ludzkiego.
 • Automatyzacja procesu – gwarantuje pełną powtarzalność w najmniejszych detalach.
 • Najwyższa precyzja – niemożliwa do osiągnięcia w przypadku konwencjonalnych metod.
 • Gładka powierzchnia cięcia – eliminuje konieczność wykańczania, szlifowania, etc.

Profesjonalne usługi CNC – frezowaniecnc.eu

Świadczymy usługi frezowania CNC na najwyższym poziomie dla wszystkich Klientów z kraju. Podejmujemy się rozmaitych zleceń, również bardziej skomplikowanych. Wieloletnie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy, krótkie terminy realizacji oraz przystępne ceny usług, to kilka z licznych powodów, dla których warto nas wybrać. W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą, serdecznie zapraszamy do kontaktu!